top of page

Uwaga! Transport lotniczy tych towarów wymaga raportu z wyceny!

Ponieważ przewóz ładunków lotniczych ma bardzo wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, zwłaszcza w przypadku korzystania z części wewnętrznej samolotu pasażerskiego do przewozu ładunków, niektóre ładunki lotnicze wymagają raportu identyfikacyjnego. Które towary muszą zawierać identyfikację w transporcie lotniczym? Odnosi się do towarów, których nie można poznać, czy stanowią one ukryte zagrożenie lub czy nie można ich prawidłowo sklasyfikować i zidentyfikować, wszystkie wymagają raportu z oceny transportu lotniczego!


--------------------------------------------------------------------------------------------


Jakie towary należy przetransportować drogą lotniczą do wyceny?

(Identification and Classification Report for Air Transport of Goods)1. Towar z magnesami
Zgodnie z wymogami Umowy Międzynarodowego Transportu Lotniczego IATA902, arbitralne natężenie pola magnetycznego w odległości 2,1 m od powierzchni badanego obiektu powinno być mniejsze niż 0,159 A / m (200 nT), zanim będzie można go użyć do transportu drobnicowego (drobnicowy). identyfikacja ładunku). Oba będą generować pole magnetyczne w kosmosie, a testowanie bezpieczeństwa ładunku magnetycznego jest wymagane w celu zapewnienia bezpieczeństwa lotu.


Pozycje wymienione poniżej to nazwy niektórych przedmiotów, które często napotykamy i które wymagają magnetycznego testowania bezpieczeństwa. Ze względu na różnice w materiałach i procesach wytwarzania produktów nie jest możliwe podanie wszystkich nazw towarów, niezależnie od tego, czy spełniają one wymagania umowy przewozu lotniczego, pierwszeństwo mają wyniki pomiarów doświadczalnych.

  1. Materiał

Magnes Magnet Magnet Bar Blok magnetyczny

Magnes AlNiCo Magnes samarowo-kobaltowy Magnes ferrytowy NdFeB

Magnesy, rdzenie, magnesy, magnesy trwałe

Magnes stały ziem rzadkich, pierścień magnetyczny, żelazny rdzeń


2. Sprzęt audio

Głośnik, akcesoria głośnikowe, odbiornik, buzzer

Radioodtwarzacz z głośnikiem stereo

Multimedialny dźwięk łączony z mikrofonem audio

Głośniki biznesowe, słuchawki, mikrofony, wzmacniacze

Telefon komórkowy Walkie-talkie (bez baterii)

Telefon komórkowy z dyktafonem


3. Kategoria silnika

Silnik na prąd stały Mikrowibrator

Silnik krokowy Silnik serwo Silnik TV

Silnik liniowy Silnik płaski

Elektrozawór chłodziarki wentylatora silnika

Suszarka do włosów z generatorem silnika

Pompa mieszająca odkurzacza samochodowego

Drobny sprzęt elektryczny, samochody elektryczne, elektryczne maszyny do ćwiczeń

Odtwarzacz CD, telewizor LCD, urządzenie do gotowania ryżu

Silnik wycieraczki czajnika elektrycznego

Maszyna do grawerowania Wirówka stojana Sprężarka powietrza Maszyna do szycia

Wirnik wentylatora klimatyzatora do masażu


2. Towary w proszku
Wszystkie ładunki o statusie proszku muszą zawierać raporty identyfikacyjne transportu lotniczego, takie jak proszek diamentowy, proszek spiruliny i różne ekstrakty roślinne.


3. Towary zawierające ciecze i gaz
Na przykład: niektóre przyrządy mogą zawierać prostowniki, termometry, barometry, manometry, konwertery rtęci itp.


4. Towary chemiczne
Transport lotniczy towarów chemicznych i różnych produktów chemicznych zazwyczaj wymaga raportu identyfikacyjnego transportu lotniczego. Chemikalia można z grubsza podzielić na niebezpieczne i zwykłe chemikalia. Powszechne chemikalia w transporcie lotniczym to zwykłe chemikalia, to znaczy chemikalia, które mogą być transportowane jako zwykłe towary. Ten rodzaj chemikaliów musi mieć certyfikat transportu lotniczego dla drobnicy, zanim będzie można go przewieźć, to znaczy raport identyfikacyjny, który dowodzi, że towary to zwykłe chemikalia, a nie towary niebezpieczne.


5. Towary zaolejone
Na przykład części samochodowe mogą zawierać paliwo lub pozostałości paliwa w silniku, gaźniku lub zbiorniku paliwa; sprzęt kempingowy lub przybory mogą zawierać łatwopalne płyny, takie jak nafta i benzyna.


6. Towar z bateriamiKlasyfikacja i identyfikacja baterii jest bardziej skomplikowana. Baterie lub produkty zawierające baterie mogą być towarami niebezpiecznymi z pozycji 4.3, kategorii 8 i kategorii 9. Dlatego też, gdy dane produkty są transportowane drogą lotniczą, wymagane są raporty identyfikacyjne jako wsparcie. Na przykład sprzęt elektryczny może zawierać akumulatory; sprzęt elektryczny, taki jak kosiarki do trawy, wózki golfowe i wózki inwalidzkie, może zawierać akumulatory.uwaga!!

Nowe przepisy dotyczące transportu lotniczego baterii litowych


Administracja Generalna Lotnictwa Cywilnego Chin przedstawiła specyfikacje podsumowania testu UN38.3 wymaganego do transportu lotniczego baterii litowych począwszy od 1 stycznia 2020 r. Wersja ICAO „Przepisy techniczne dotyczące bezpiecznego transportu towarów niebezpiecznych drogą powietrzną” na lata 2019–2020 przewiduje, że producenci i kolejni sprzedawcy ogniw litowych lub baterii litowych wyprodukowanych po 30 czerwca 2003 r. Muszą dostarczyć Podręcznik badań i norm ONZ „Podsumowanie badań określone w pkt 38.3.5 sekcji 38.3 części trzeciej (zwane dalej podsumowaniem badań UN38.3). Niniejsze podsumowanie testów UN38.3 należy dostarczyć od 1 stycznia 2020 r.


W grudniu 2020 r.IATA wydała zawiadomienie o aktualizacji przepisów dotyczących transportu lotniczego w wersji IATA DGR-62 i zmianach w przepisach w 2021 r. Oraz dokonała przeglądu odpowiednich przepisów dotyczących transportu lotniczego dla wszystkich rodzajów towarów niebezpiecznych, w tym baterii litowych.

35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page